sobota 28 listopada 2015

sp1@stargard.edu.pl kontakt mailowy

Szkoła Podstawowa nr1, ul. Henryka Sienkiewicza 8, 73-110 Stargard Szczeciński

Zachodnipomorska Szkoła Jakości Szkoła Ucząca Się

SP1 STARGARD SZCZECIŃSKI
w latach 1966-2001 SP-10

Panel Logowania

SP1 Stargard - Strona Główna serwisu
Imieniny obchodzą: Lesław, Zdzisław, Stefan
Dziś jest: Dzień Pocałunku, Dzień bez Zakupów
Przysłowie: „Kiedy Zdzisiek rano szroni zima jest w zasięgu dłoni”
Cytat dnia: „Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.” - św. Jan Paweł II
Odliczanie do końca roku szkolnego
( Dni : Godzin : Minut: Sekund )

„Kto jest Eko ten zajdzie daleko”

26 listopada 2015r. uczennice klasy VI B uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewódzki Zarząd LOP w Szczecinie na którym podsumowano wyniki wojewódzkich konkursów ekologiczno-przyrodniczych: „Na Najaktywniejsze Szkolne Koło LOP  2014/2015” i „Kto jest Eko ten zajdzie daleko”. Nasza Szkoła została w obu konkursach wyróżniona.

W konkursie „Na Najaktywniejsze Szkolne Koło LOP w roku szkolnym 2014/2015” zajęła III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych. W V Edycji konkursu „Kto jest Eko ten zajdzie daleko” Oliwia Wojtkowiak z klasy VI B zajęła III miejsce, a Martyna Tomczyk  z klasy VI B uzyskała wyróżnienie, a Dorota Durzńska z klasy VI B otrzymała dyplom za udział.

Uczestnikami konkursu była młodzież ze szkół podstawowych (klasy IV - VI), gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Konkurs był przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I - młodzież szkół podstawowych klas IV-VI;

Kategoria II - młodzież gimnazjów;

Kategoria III - młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Celem realizowanego od pięciu lat konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i przyrodniczej dzieci
i młodzieży, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę dbania o otaczające środowisko i wyrobienie ekologicznych nawyków oraz  nabycie przez młodzież umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń
i doświadczeń przyrodniczych.

Gratulujemy sukcesu.


 

 

OZE bliżej nas

W konkursie wojewódzkim pt. "OZE bliżej nas”
Martyna Tomczyk
– uczennica klasy VI B zajęła I miejsce.


OZE – Odnawialne Źródła Energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym deficytem, ponieważ ich zasób odnawia się w krótkim czasie. Takimi źródłami są między innymi wiatrpromieniowanie słoneczneopadypływy morskiefale morskie i geotermia. Przeciwieństwem ich są nieodnawialne źródła energii, czyli źródła, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli bądź wcale. Należą do nich: ropa naftowawęgielgaz ziemny i uran.


24 listopada 2015r. Wojewódzki Zarząd LOP w Szczecinie uroczycie podsumował zmagania konkursowe uczniów w trzech kategoriach wiekowych.  Wojewódzki konkurs pt. „OZE bliżej nas” został zorganizowany w ramach kampanii edukacyjnej dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.


MARTYNIE- GRATULUJEMY.

 


 

„Kolorowy Dzień Przyjaźni”

Dnia 20.11.2015 r. obchodzimy w naszej szkole
„Kolorowy Dzień Przyjaźni”

W tym dniu uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na kolorowo.

 

FORMY ŚWIĘTOWANIA:

  1. „Przyjazna Poczta”

W dniu 20 listopada uczniowie przynoszą wykonane przez siebie kartki, na których napisana są życzenia dla koleżanki/kolegi lub przyjaciela/przyjaciółki.
Kartki te składają podczas pierwszej i drugiej przerwy (8.45 -8.50 i 9.35-9.45)
w wyznaczonym miejscu (obok sali nr 8).
Uczniowie, którzy mają lekcje na drugą zmianę, kartki przynoszą w czasie długiej przerwy.

Kartki będą doręczane w czasie 2. i 3. lekcji,
a uczniom z drugiej zmiany na 6. lekcji.


DORĘCZANE BĘDĄ TYLKO ŻYCZENIA PODPISANE
(imię i nazwisko oraz klasa adresata i autora).

 

  1. „Miłe rymowanki”

Zapraszamy chętnych uczniów i nauczycieli do wyrażania swojej serdeczności i wdzięczności „WSZYSTKIM - I ZA CO SIĘ DA…”,
w związku z tym do 19 listopada 2015 r. do godz.12.40
 należy złożyć, w sekretariacie szkoły, kartki z tekstem w formie rymowanki, wierszyka (maksymalnie 2 zwrotki), aforyzmu lub zwykłego podziękowania (własnego autorstwa lub zapożyczone).

 

Teksty będą czytane w czasie 3. i 4. lekcji, a uczniom z drugiej zmiany na 6. lekcji.

 

CZYTANE BĘDĄ TYLKO ŻYCZENIA PODPISANE
(imię i nazwisko ucznia oraz klasa adresata i autora).

 


 

Motywacja, integracja za jednym zamachem

        W odległych już dla nas czasach, opisanych np. w Reymontowskich „Chłopach” wspólne prace mieszkańców wsi np. darcie pierza były cennymi chwilami, które integrowały lokalne społeczeństwo.  Wspólna praca łącząca ludzi dawała poczucie bliskości, bezpieczeństwa, stwarzała okazje do porozmawiania, poradzenia się lub wspólnego śpiewania. Obrzędy i obyczaje naszych przodków są historią, ale czy potrzeby człowieka współczesnego, aż tak się zmieniły? Nadal potrzebny jest drugi człowiek, który popatrzy na wytwory naszej pracy, doceni nasze wysiłki, pochwali, porozmawia, a czasami doda otuchy. Wspólna praca, podejmowanie wspólnych działań często nie odbiegają zamysłem od tych praktykowanych już dawno temu. Współczesny, bardzo często zapracowany człowiek z trudem organizuje czas na spotkania towarzyskie, a co dopiero na spotkania mające na celu przygotowanie np. świątecznych bożonarodzeniowych słodkości sprawiających przyjemność społeczności szkolnej. 16 listopada 2015r. nauczyciele z naszej szkoły pod kierunkiem pań Agnieszki Przeworskiej i Marioli Sidyk dekorowali świąteczne pierniczki. Wzorem staropolskich zwyczajów: jedno pomieszczenie, jeden wspólny stół, podział ról, sympatyczna i twórcza atmosfera, wzajemna pomoc, odkrywanie własnych talentów i możliwości. Pojawiły się chęci, gotowość do wspólnego działania, odpowiedni klimat spotkania, określone pole działania i pewna doza decyzyjności, wzajemna komunikacja, a to wszystko składa się już na motywację grupy.

 


 

Zebranie Rady Rodziców

Dnia 16.11.2015 roku (poniedziałek),


o godzinie 1700 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. 

 

Obecność obowiązkowa.

 

PREZYDIUM RADY RODZICÓW

 


 

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

        W październiku odbył się konkurs czytelniczy.  Dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach. Uczniowie klas I-III mieli wykonać rysunek pt. „Moja ulubiona pani z biblioteki”, zaś uczniowie klas IV-VI „Czytanie jest modne”.
Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy.

Oto wyniki konkursu:

KLASY I-III

I miejsce- Hanna Pardus

II miejsce- Agata Kazimierowska

III miejsce- Zofia Biały

Wyróżnienia: Zofia Sobolewska, Amelia Żeleźniak, Michalina Zając, Nina Jaz, Maria Pożdał

KLASY IV- VI:

I miejsce: Klaudia Iwanicz
                   Lidia Iwańkowicz

II miejsce- Paweł Stefaniak

III miejsce- Dorota Durzyńska

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorki: A. Kubiak, E. Żebrowska

 


 

Pierwsze sukcesy naszych uczniów w nowym roku szkolnym

Reprezentacja szkoły w składzie:

Błażej Antończak, Rafał Błaszak, Piotr Hewiński

zajęła I miejsce

w XVII Mistrzostwach Szkół Powiatu Stargardzkiego w Marszach na Orientację.

 

Gratulujemy


 

W MIEŚCIE NAUKI

           Uczniowie klas VI A i VI D oraz SK LOP i Koła Przyrodniczego uczestniczyli w zajęciach
w Mieście Nauki. Ponad pięćdziesiąt uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie Szczecińskim wyjechało 27 października 2015 r. na zajęcia do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Jak podają autorzy przygotowanych atrakcji muzealnych jest to Interaktywna wystawa, będąca przykładem nowoczesnej komunikacji naukowej. Wystawa jest wyjątkową formą zapoznania widza – ucznia nie tylko szkoły podstawowej z podstawowymi prawami przyrody. Na ekspozycji liczącej ponad 40 obiektów edukacyjnych poprzez zabawę można między innymi poznać takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcję, polaryzację. Ekspozycja została stworzona przez szczecińskich naukowców z Fundacji Miasto Nauki, a autorem koncepcji jest Grzegorz Adamowicz. Jak podają autorzy przedsięwzięcia - wystawa prezentowana była między innymi w Międzyzdrojach, Łodzi, Puławach, Włocławku, Białymstoku, Toruniu oraz w Moskwie. Uczniom ze stargardzkiej Jedynki też się bardzo podobała. Nauka przez zabawę wyzwala emocje, potęguje zainteresowanie wybranymi i w ciekawy sposób zaprezentowanymi zjawiskami przyrodniczymi, budzi chęć do działania i poszukiwania informacji na określony interesujący dla ucznia temat.Od czerwca 2015 r. odbywa się również cykl pokazów edukacyjno-popularyzatorskich „Szalonego Profesora” skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasie godzinnych zajęć uczestnicy poznają między innymi takie zagadnienia jak ekstremalnie niskie temperatury, wysokie napięcia, eksplozje kontrolowane. Więcej na stronie: http://www.wszczecinie.pl/interaktywne_miasto_nauki_wystawa,id-22044.html.
Uczniowie z Jedynki uczestniczyli również w spektaklu pt. "O dwóch takich, co skroplili azot" prowadzonym pod kierunkiem „Szalonego Profesora”.  To niezwykła lekcja przyrody podczas którejprezentowane były wybrane zagadnienia z fizyki i chemii.  Spektakl oparto na historii przełomowego, choć nieco zapomnianego odkrycia dwóch polskich naukowców – Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, którzy jako pierwsi na świecie uzyskali ciekły azot. Uczniowie przenieśli się do świata skroplonych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i widowiskowych doświadczeń. Prowadzący wraz z uczestnikami wspólnie przeprowadzili zadziwiające eksperymenty. Wyjazd na interaktywne zajęcia przyrodnicze do Muzeum Narodowego
w Szczecinie był niezwykle interesujący.

 

                                                                                       Opiekunowie Kół Przyrodniczych:

                                                                L.Janeczek i A.Tomczyk


 

 

Zmiana terminu comiesięcznych, poniedziałkowych spotkań z rodzicami!

W listopadzie,
tzw. pierwszy poniedziałek miesiąca zostaje przeniesiony
z 02.11.2015 r. na poniedziałek 09.11.2015 r.

Zapraszamy rodziców.

 


 

Na pieczonego Ziemniaka

               17 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie Szczecińskim wzięli
udział w cyklicznie przygotowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział
w Stargardzie Szczecińskim, Rajdzie na „Pieczonego Ziemniaka”. Pomimo bardzo jesiennej, mglistej
i deszczowej pogody na rajd wyruszyło 20 uczniów z naszej Szkoły.         
               Celem rajdu było: obserwowanie walorów przyrodniczo-krajoznawczych Ziemi Stargardzkiej, poznawanie historii zabytków i miejsc mijanych po drodze, koleżeńskie spotkania na szlaku turystycznym oraz promocja turystyki. Na miejsce zbiórki wyznaczono teren przyszkolny Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie Szczecińskim. Trasa wiodła niebieskim szlakiem Anny Jagiellonki do Grzędzic, gdzie przewodnik zapoznał uczestników Rajdu z historią Kościoła Parafialnego pochodzącego z XV wieku i znajdującą się obok wejścia granitową chrzcielnicę, której pochodzenie szacuje się na XIII wiek. Następnie uczestnicy Rajdu ruszyli czarnym szlakiem „grzędzickim” w stronę stacji PKP i drogą wzdłuż torowiska dotarli do polany leśnej w okolicach Miedwiecka. Podczas krótkiego odpoczynku na polanie można było zjeść śniadanie, które na świeżym powietrzu po przejściu kilku kilometrów błotnistych dróg smakowało wybornie. Bogactwo przyrody zachęcało do obserwacji tego co, pod stopami (kałuże, błoto, opadłe z drzew liście) i tego co na polach, na obrzeżach mijanych lasów oraz nad jeziorem Miedwie. Wszyscy wiemy, że pogoda w naszym klimacie bywa kapryśna, ale też wiemy, że dla prawdziwych turystów nie ma przeszkód w podejmowaniu wędrówek po najbliższej okolicy, nawet wtedy gdy dookoła szaro i mżawka. Jesienne barwy zazwyczaj zachwycają, np. obserwowany ciernisty krzew lub niewysokie drzewo – głóg, o tej porze roku niezwykle pięknie stroi miejsca w których rośnie, a rośnie w lasach, przy drogach i na miedzach. Spotkać go również można w parkach i ogrodach. Nie ma dużych wymagań glebowych, dlatego często można go spotykać podczas pieszych wędrówek. Źródła podają, że spotyka się ok. dwustu gatunków, łatwo krzyżujących się między sobą i trudnych do rozpoznania. W Polsce spotykamy głóg jednoszyjkowy, głóg dwuszyjkowy, głóg pośredni oraz głóg szkarłatny, głóg owłosiony, głóg wielkoowocowy. (więcej informacji znajduje sie tutaj). Na mecie tegorocznego rajdu „Na pieczonego Ziemniaka” czekało ognisko, kiełbaski, świeże pieczywo, konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów. Był czas wzajemnego poznania się i wspólnego, radosnego spędzenia wolnego czasu. 

 

                                                                                      Opiekunowie grupy:

                                                                                      Lilianna Janeczek , Maciej Iwańkowicz

 


 

Zebranie Rady Rodziców

Do wszystkich życzliwych!

WYPRAWA POPRAWA

WITAJ TURYSTYCZNA SZKOŁO

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Sylwetki naszych najlepszych uczniów

Reforma podręcznikowa

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW- ROK SZKOLNY 2015/2016

Zaproszenie do udziału w wakacyjnym konkursie

GIEŁDA UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW!

My wszyscy z lasu od prastarych barci, jak go szanujemy tyle żeśmy warci …

Dzień Owada

Konkurs pięknego czytania

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O LESIE

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU SZYBKIEGO CZYTANIA

Zajęcia terenowe w Oczyszczalni Ścieków w Stargardzie Szczecińskim

KONKURS „ENGLISH ACE”- wyniki konkursu

Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka

Wyniki ogólnopolskiego konkursu OMNIBUS HUMANISTYCZNY 2015

Międzynarodowy konkurs matematyczny- KANGUR 2015

Wyróżnienie Julii Wierzchowskiej

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO PLANETA

Nowy tydzień- nowe sukcesy!

I edycja konkursu plastycznego dla rodzicow i dzieci- wyniki

Rewelacyjne osiągnięcia naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczny

Zajęcia terenowe nad jeziorem Miedwie

„Zdrowy Świat – Zdrowy Człowiek

Kolejne sukcesy naszych uczniów!

OLA BAŃKOWSKA NAJLEPSZA!

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Oświadczenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1

1 kwietnia- SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Kolejne zwycięstwa w konkursach matematycznych!

Krzysiu wśród najlepszych!

Wyniki Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej

SZKOLNE DNI ORIGAMI

Odbiór testów KANGUR 2015

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

REKOLEKCJE W SP1 W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Mamy LAUREATKĘ Konkursu Matematycznego Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty!

Kolejny zwycięzca konkursu

Spotkanie z OLIMPIJCZYKAMI

Praca Kasi Przeworskiej nagrodzona

SZKOLNE DNI ORIGAMI

Posypały się zwycięstwa...

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Mój wymarzony pojazd”

ALFIK MATEMATYCZNY 2015

Nasi zdolni matematycy czyli wyniki międzyszkolnego konkursu matematycznego!

ALFIK HUMANISTYCZNY 2015

Konkurs plastyczny

BAL NOWOROCZNY

Mamy finalistki Konkursu Matematycznego Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty!

Zostań ECOBOHATEREM

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

„Kto jest eko ten zajdzie daleko”

II miejsce naszych uczennic w Ortofrajdzie

Z przedświąteczną wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Mikołaje są wśród nas

Szanowni Państwo!

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS

Sukces w tenisie stołowym chłopców

Koncert bożonarodzeniowy

Seminarium astronomiczne

Wyróżnienie Oli w konkursie plastycznym

PODZIĘKOWANIE

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Pierwsze sukcesy uczniow w roku szkolnym 2014/2015

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

ZEBRANIA Z RODZICAMI- terminy

ZBIÓRKA GIER i ZABAWEK

Skład SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2014/2015

Na "Pieczonego Ziemniaka"

UWAGA RODZICE!

16 października 2014

Turysto! Szanuj Środowisko

UWAGA!

PRÓBNY SPRAWDZIAN UCZNIÓW KL. VI Z RODZICAMI!

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

POCZET SZTANDAROWY- skład

Imprezy i uroczystości w roku szkolnym 2014/2015

Obowiązkowe spotkania wychowawców z rodzicami

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wyprawka szkolna

Szkolny zestaw podręczników- rok szkolny 2014/2015