niedziela 24 czerwca 2018

sp1@stargard.edu.pl kontakt mailowy

Szkoła Podstawowa nr1, ul. Henryka Sienkiewicza 8, 73-110 Stargard

Zachodnipomorska Szkoła Jakości Szkoła Ucząca Się

SP1 STARGARD
w latach 1966-2001 SP-10

Panel Logowania

SP1 Stargard - Strona Główna serwisu
Imieniny obchodzą: Jan, Danuta
Dziś jest: starosłowiańska noc Kupały, Dzień Przytulania
Przysłowie: „Gdy święty Jan łąkę kosi, lada baba deszcz uprosi”
Cytat dnia: Przechodniu, wyjmij z teczki mózg elektronowy i nad losem Szymborskiej podumaj przez chwilę.” - Wisława Szymborska
Odliczanie do końca wakacji:
( Dni : Godzin : Minut: Sekund )
Klauzula informacyjna
dla osób znajdujących się  w zasięgu monitoringu
Pobierz
Klauzula informacyjna uczniowie
Pobierz

 

Wakacje

Udanych i bezpiecznych wakacji
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

 

Do zobaczenia we wrześniu :)


 

Konkurs fotograficzny

 Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Przebudzenie" 

Jury w składzie: Marcin Żółwiński, Tamara Żółwińska, Dorota Kocoń, Katarzyna Jagnicz, Monika Buława oraz uczniowie gimnazjum przy SP2 Stargard Aleksandra Żółwińska i Kacper Iwaniuk, przyznało miejsca następującym zdjęciom

Miejsce 1 

Alicja Fatalska kl. 6b "Planeta mrówek"

Miejsce 2

Julia Trzeciak kl. 6c "Odwiedziny"

Miejsce 3

Paweł Kasprzyk kl. 4b "Żabka"
 

Wyróżnienie

Katarzyna Podsadny kl. 6c "Przebiśniegi"

Wyróżnienie

Aniela Starobrzańska kl. 4a "Perłowa róża"

Wyróżnienie

Anastazja Kołoda kl. 6b "Róża"


Wszystkim uczniom, którzy wysłali swoje fotografie, gratulujemy bardzo wysokiego poziomu i przepięknych zdjęć. 
 

Organizator konkursu Marcin Żółwiński
 


 

KONKURS

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
       „CZY ZNASZ MORZE BAŁTYCKIE I WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE?”                 

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klas 6a i 6c

Lidia Iwańkowicz i Bartosz Piotrowski

 zespołowo zajęli  I miejsce

 

w klasyfikacji indywidualnej :

I miejsce

Bartosz Piotrowski kl.6c

III miejsce

Lidia Iwańkowicz kl.6a

Gratulujemy!!


 

EKO-PLANETA

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY EKO – PLANETA

KATEGORIA „MALUCH”

Strauss Maksymilian wynik bardzo dobry
Panasiuk Agnieszka – wyróżnienie

  • KATEGORIA „PRACA INDYWIDUALNA”

Aleksandra Piekarska wynik bardzo dobry

KATEGORIA „ADEPT”

 Anna Mączka  wynik bardzo dobry

DYPLOMY WYRÓŻNIENIA:

Orzechowska Nikola
Pac – Pomarnacka Aniela
Suchowerska Małgorzata
Migura Natalia
Zygmuntowicz Nikola
Trzeciak Julia
Materac Zuzanna
Wilkosz Julia
Kucharczyk Hanna

Wszystkim  gratulujemy !


 

Sportowe potyczki


 

Turniej Maszyn Wodnych

Aleksandra Bańkowska uczennica klasy 6e została finalistką
VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych odbywającego się w Piasecznie.

Uczestnicy konkursu przygotowywali turbiny wodne. Maszyna Oli okazała się jedna z najlepszych w naszym województwie . W ścisłym finale zostało zaprezentowanych 12 urządzeń na ponad 600 zgłoszonych do konkursu. Olę do zawodów konstuktorskich przygotował pan Marcin Żółwiński.

Gratulujemy Oli sukcesu!


 

Konkurs

30 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się I  Konkurs Przyrodniczy
pn.
„Ekologia i Świat”

Organizatorami przedsięwzięcia były pani Magdalena Kowalczyk-Barszczak i pani Beata Trzeciak.
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębienie wiedzy i świadomości ekologicznej, kształtowanie właściwej postawy wobec wzrastającej ilości odpadów. 
Uczniowie wysłuchali prelekcji zaproszonego gościa, przedstawiciela Nadleśnictwa Choszczno Pani Dagmary Haręźlak
„Jak zostać leśnikiem”.

Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów klas VII. Uczestnicy musieli rozwiązać 10  zróżnicowanych pod względem tematyki zadań. Po pięciu konkurencjach wyłonionych zostało 10 zawodników, którzy dalej rywalizowali o zwycięstwo.

Po intensywnych zmaganiach wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce – Anna Mączka, klasa VIIc,
II miejsce – Aleksandra Piekarska, klasa VIIb,
III miejsce – Aleksandra Szcześniak, klasa VIIa,

Wyróżnienie – Emilia Wardal, klasa VIIb,
Wyróznienie – Krzysztof Król, klasa VIIc.


 

Konkurs Pierwszej Pomocy

II miejsce w III KONKURSIE PIERWSZEJ POMOCY
zajęła DRUŻYNA RATOWNICZA  SP nr 1 w składzie:
1.Dominika Rdzeń-6a
2. Alicja Czajkowska-6a
3. Paweł Ciapka-6a
4. Julia Krawczyńska-6a
5. Michał Glapka-7d

Konkurs "Ratujemy życie"

 
DRUŻYNA RATOWNICZA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie
w składzie:
Lidia Iwańkowicz-6a
Dominika Rdzeń-6a
Artur Ziędalski-6a
otrzymała
NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 34
W BYDGOSZCZY 
w XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "RATUJEMY ŻYCIE"
 

KANGUR

W  XXVII edycji

Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

uczniowie naszej szkoły z klas II-VII

uzyskali

3 wyniki bardzo dobre i 34 wyróżnienia, zaś

JAKUB WIECZOREK z klasy VII B

uzyskał tytuł laureata w kategorii Kadet

 

Wyniki KANGUR 2018


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

WYNIKI MIĘZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO 2018

Indywidualnie II miejsce zajęła Aniela Pac-Pomarnacka,
III miejsce ex aequo zajęły Alicja Fatalska i Nikola Zygmuntowicz.

  Zespołowo uczniowie z „Jedynki” zajęli I miejsce.

Czytaj więcej


 


 

Gry biblioteczne

W dniach 18-24.05.2018  w ramach Tygodnia Bibliotek 
w naszej szkolnej bibliotece odbywały się


GRY  BIBLIOTECZNE dla klas IV-VII.

WYNIKI


 

Turniej Maszyn

Dnia 11.05.2018r. w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie
odbył się 
Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych - eliminacje regionalne.
Podczas
turnieju uczniowie prezentowali wykonane przez siebie turbiny wodne
dwóch kategoriach: "Moc" oraz "Wydajność". 
Nasi uczniowie 
zaprezentowali turbinę w kategorii "Moc".

Drugie miejsce 
zajęła 
Aleksandra Bańkowska z klasy 6e,
natomiast drużyna w składzie:
Małgorzata Siergiej-7c, Krzysztof Król-7c, Eryk Pedersen-7c,
zajęła 
czwarte miejsce.  

 
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.
 
 
Opiekunowie: Danuta Morawiec, Marcin Żółwiński

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

10 maja nasi uczniowie brali udział
w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3.

Drużyna klas II i III zdobyła pierwsze miejsce i Puchar Mistrza Ortografii.

Klasy II reprezentowali : Julia Drajling i Jakub Wilczyński,
a klasy III- JakubGulka i Konrad Błaszczyk.


W zmaganiach indywidualnych I miejsce
w poziomie klas II zajął Jakub Wilczyński
a IIIJulia Drajling

Drużyna  klas IV –VII wywalczyła II miejsce.

Szkołę reprezentowali:

 z klas IV – Karolina Krawczyńska i Hubert Jaruzel (klasa IV c)

z klas V – Zuzanna Kozak(kl. V a)  i Jakub Rojek (kl. V d)

z klas VI – LidiaIwańkowicz  (kl. VI a) i Weronika Okraj( kl. VI d)

z klas VII- Emilia Wardal (kl. VII b)  i Krzysztof Król (kl. VII c)

Indywidualnie najlepsze lokaty uzyskali:

Karolina Krawczyńska – II miejsce w poziomie klas IV

Weronika Okraj – II miejsce w poziomie klas VI

Emilia Wardal – III miejsce w poziomie klas VII
 


 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 11.05.2018r. nasi uczniowie:
Alicja Włodarczyk - 7a, Amelia Budzowska-7a,
Krzysztof Król-7c, Michał Glapka-7d,
 
wzięli udział
w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Koszalinie.
Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykazując się bardzo dużą
wiedzą, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. 
Składamy im serdeczne podziękowania
za duży wkład włożony  w przygotowanie się do turnieju
oraz bardzo dobrą postawę.

Opiekun Marcin Żółwiński


 

Drodzy Rodzice!

Dnia 16 maja 2018 r. (środa)
o godzinie 17:30 w sali nr 8
odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
 
Tematem zebrania będzie organizacja FESTYNU SZKOLNEGO.
 
Serdecznie zapraszam
 
Krzysztof Kozłowski
Przewodniczący Rady Rodziców
 

Konkurs

 

W ramach projektu "Szkoły młodych patriotów"
odbył się szkolny konkurs 
plastyczny.
Uczniowie wykonali plakaty :
"100. rocznica odzyskania przez 
Polskę niepodległości"

W kategorii klas I-IV  
I miejsce zdobyła Julia
Trzeciak z klasy 3a,
II miejsce- Gabriela Skibińska z kl.4c,
III miejsce
- Jakub Trzeciak z klasy 1a.


W kategorii klas V-VII  
I miejsce otrzymali: Bartosz Falba kl.5d  i  
Marcin Bogucki kl.7a,  
II miejsce: Emilia Wardal kl.7b i Klaudia Iwanicz 
kl7d,
III miejsce: Nikola Orzechowska kl5d  i  Stanisław Sobolewski kl.5d.

Gratulujemy!

Omnibus Humanistyczny 2018

Kliknij tutaj WYNIKI
 


 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

UWAGA

W dniach od 30 kwietnia do 31 maja 2018 roku w naszej szkole organizowany jest