czwartek 29 czerwca 2017

¨ Kim jesteś PIĘCIOLATKU ¨

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwijają się w różnym tempie, dlatego warto rozpoznać faktyczne potrzeby dziecka, żeby lepiej pomagać mu w przygotowaniu do szkoły, zaś szkoła musi zajmować się zarówno uczniami słabymi, jak i bardzo zdolnymi — oraz przeplatać naukę małych dzieci z odpoczynkiem i zabawą.
W roku 2010/2011 ¨Pięciolatki ¨ w naszej szkole rozpoczęły roczne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat pobierz prezentację i zapoznaj się z nia.

¨OBOWIĄZKOWE PRZYGOTOWANIE SZEŚCIOLATKÓW ¨

Każde dziecko powinno rozpocząć edukację szkolną po spełnieniu określonych wymagań, które ma uzyskać w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym. Wymagania te w nowej podstawie programowej są opisane zupełnie inaczej niż do tej pory, konkretniej bardziej praktycznie, po to aby również rodzice mogli samodzielnie ocenić, czy ich dziecko spełnia owe wymagania.

Do pobrania prezentacja dotycząca obowiązkowego przygotowania sześciolatków.

Przygotowała

mgr Maria Łońska